Иванден

  На празникот „Иванден“, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован му сослужуваше на Епископот дељадровско – илинденски г. Јоаким, кој како гостин началствуваше на Литургијата и проповедаше во храмот „Рождество на Свети Јован Претеча и Крстител“ во Крушево.

Scroll to Top