Вечерна во с. Кривогаштани за празникот Св. Николај Мирликијски

  На Вечерната на празникот Св. Николај Мирликијски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован, началствуваше на Вечерната богослужба во истоимениот храм во Кривогаштани. Во продолжение е беседата што ја изрече во таа прилика.

Scroll to Top