„Вознесение Христово“

  На празникот „Вознесение Христово“, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован служеше и проповедаше во манастирот „Вознесение Христово“ во Крушево.

Scroll to Top