Велика сабота – Прво Воскресение

  На Велика сабота – Прво Воскресение, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован, служеше и проповедаше во храмот „Св. Никола“ во Демир Хисар.

Scroll to Top