Велики петок – Оплакувањето Христово

  На Велики петок – Оплакувањето Христово, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован, служеше и проповедаше во храмот „Успение на Пресвета Богородица“ во Крушево.

Scroll to Top