Велики четврток – 12 Евангелија на Христовите страдања

  На Велики четврток вечерта – 12 – те Евангелија на Христовите страдања, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован, служеше и проповедаше во храмот „Св. Никола“ во Крушево.

Scroll to Top