Недела на жените мироносици

  Во Недела на жените мироносици, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован, служеше и проповедаше во храмот „Св. вмч. Димитриј“ во с. Кривогаштани. Пред Литургијата го ракопризведе во чин ипоѓакон чтецот Ванчо Улиманов од с. Славеј.

Scroll to Top