„Св. Атанасиј Велики“

  На празникот на „Св. Атанасиј Велики“, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован служеше и проповедаше во манастирот „Св. Атанасиј Велики“ во с. Ариљево.

Scroll to Top