Св. св. Методиј и Кирил

  На празникот „Св. св. Методиј и Кирил“, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован служеше и проповедаше во храмот „Св. Никола“ во с. Слепче. По Литургијата ја освети капелата за чување на покојници при селската црква во с. Слепче.

Scroll to Top