Недела на парализираниот

  Во неделата на парализираниот, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован служеше и проповедаше во катедралниот храм „Св. Никола“ во Крушево. На крајот од Литургијата му ја предаде Граматата за производство во протопрезвитер на Тони Кузманоски и Благодарницата на здружението Агиос Николаос од Крушево за материјална помош при реконструкција на храмот „Св. Никола“ во Крушево.

Scroll to Top