„Педесетница“

  На празникот „Педесетница“, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован служеше и проповедаше во соборната црква на крушевската и демирхисарска Света Митрополија, „Св. Никола“ во Крушево.

Scroll to Top