Служба на „Св. Наум Охридски“

  На денот на именденот на Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот струмички г. Наум, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован служеше и проповедаше во манастирот „Св. вмч. Леонтиј“ – Водоча во Струмица.

Scroll to Top