Во неделата на Св. Марија Египетска, Митрополитот крушевски и демирхисарски служеше во манастирот Вознесение Христово во Крушево

  Во неделата на „Св. Марија Египетска“, Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот крушевски и демирхисарски г. Јован, служеше и проповедаше во манастирот „Вознесение Христово“ во Крушево. Пред Литургијата го ракопроизведе во чин чтец г-динот Сотир Маркоски.

Scroll to Top